NEW HEALTH CENTER PLZEŇ

B1 (thiamin) Zpevňuje nervstvo a svalstvo. Je důležitý pro metabolismus cukrů, udržuje potřebnou hladinu kyslíku v krvi (napomáhá tak k buněčným oxidace a optimálnímu využití energie). Nedostatek způsobuje nemoc beri-beri (zánět kloubů a svalů). Důležitou roli hraje v metabolismu sacharidů.

B2 (riboflavin) Růstový vitamín. Jeho spotřeba stoupá v stressových situacích. Z těla se vylučuje převážně močí, ale může i potem. Nedostatek, ale i nadbytek, způsobuje otoky na rtech, jazyku, záněty očních spojivek. Důležitou roli hraje při nitrobuněčném dýchání.

B3 (niacin) Je nezbytně potřebný při tvorbě energie v buňkách a je důležitý při srdeční, nervové a svalové činnosti a při udržování zdravé kůže a dobrého fungování trávicího traktu. Nedostatek B3 může vést k pelagře, nemoci charakterizované postižením kůže, problémům s trávením. Je nezbytný pro nervový systém a pomáhá při léčbě depresí a schizofrenie.

B6 (pyridoxin) Je rozpustný ve vodě. Udržuje činnost ústředního svalstva, má zklidňující účinky, podporuje tvorbu krvinek a ukládání tuků.

B9 – kyselina listová (acidum folicum) Je rozpustná ve vodě. V malé míře je syntetizovaná střevními bakteriemi. Její nedostatek se projevuje zhoršením krevního obrazu, účastní se důležitých metabolických dějů.

Synergicky s kyselinou listovou působí vitamin B12. B12 (kobalamin) Je součástí enzymů, podporuje tvorbu krve a je nezbytný pro tvorbu DNA. Vzácně se nachází i rostlinném materiálu. Zaniká během přípravy potravin. Vitamín C (kyselina askorbová) Organická sloučenina příbuzná glukóze. Jedná se o jeden z nejdůležitějších vitamínů pro tělo, které lze denně konzumovat. Vzhledem k tomu, že je to ve vodě rozpustný vitamín, je považován za bezpečný i ve velkém množství - jeho nadbytek je elementárně vymytý z těla. Vitamín E Nejdůležitější z vitamínů, které nejsou syntetizovány v lidském těle, musí být získány ze zdrojů výživy. Vitamín E je vitamín rozpustný v tucích a v těle se vyskytuje hlavně v buněčných membránách. Termín "vitamín E" je společný skupině komplexních chemických látek nazývaných tokoferoly - včetně alfa, beta, gamma a delta-tokoferolu. Alfa-tokoferol je nejběžnější ze všech tokoferolů.

Nejdůležitější funkcí vitaminu E je to, že působí jako antioxidant, chrání tělo buňky před poškozením volnými radikály. Volné radikály jsou toxické sloučeniny, které se přirozeně vyrábějí v těle jako vedlejší produkt metabolické oxidace. Volné radikály nepříznivě ovlivňují klouby, svaly a šlachy, které mohou být náchylné k zánětu a poškození, degenerativní artritidě, ale také způsobují zrychlení procesu stárnutí. Použití vitamínu E pomáhá snižovat škodlivé účinky volných radikálů, které se mohou vyskytnout během výrazné fyzické námahy, ale také přispívá k rychlejšímu zotavení poškozených tkání. Druhou funkcí vitamínu E je jeho schopnost snížit závažnost zánětlivých onemocnění, jako je revmatoidní artritida, v boji proti premenstruačnímu syndromu a nočním křečím na noze. Bylo prokázáno, že vitamín E zpomaluje růst buněk, které se podílejí na vývoji aterosklerózy. Je prokázána úloha vitamínu při ochraně kardiovaskulárního systému, zejména při prevenci aterosklerózy.

Ateroskleróza je proces, při kterém je cholesterol ukládán ve formě plaků na vnitřních stěnách tepny, což vede ke ztrátě elasticity a ztenčení stěn tepen. V důsledku toho se zvyšuje krevní tlak a koronární srdeční onemocnění (ischemická choroba srdeční) se rozvíjí, riziko infarktu myokardu a mrtvice se zvyšuje.

Vitamín D Ovlivňuje 200 různých chemických reakcí v organismu. Jeho význam je v účasti při resorpci vápníku a fosfátu ze střeva a přispívá tak k regulaci a optimalizaci hladiny vápníku a fosforu v krvi. Fosfor i vápník jsou důležité pro stavbu kostí. Vitamín D je proto významný pro uchování kostí silných a nepoškozených. Vitamín D je rovněž důležitý pro správné fungování imunitního systému. Dlouhodobý nedostatek vitamínu D je prokazatelně spojen s vyšší náchylností k tzv. akutním respiračním infekcím a chřipce.

Vitamín PP – kyselina nikotinová Kyselina nikotinová může být používána ke snižování hladiny cholesterolu v krvi. Zabraňuje uvolňování mastných kyselin z tukové tkáně, což vede ke snížené tvorbě lipoproteinů VLDL, IDL a LDL, které nesou cholesterol a tak dochází ke snížení množství cholesterolu v krvi.

Vitamín K Je nezbytný pro funkci několika proteinů. Jde o proteiny, které se podílí na srážení krve. Bez „káčka“ to ale nejde, protože je nezbytný i v procesu mineralizace kostí, buněčného růstu a metabolismu proteinů cévní stěny. Vitamín K je vlastně soubor tří derivátů – vitamínu K1, K2 a K3. Vit. K snižuje riziko vnitřního krvácení. Často se předepisuje před a po operaci.

Vitamín H – Biotin (B7) Biotin má důležitou funkci v metabolismu cukrů, tuků a aminokyselin. Působí jako kofaktor v reakcích cyklu kyseliny citronové. Je tedy důležitý jak pro vznik energie, tak pro transformace metabolitů. Je nezbytný pro přenos oxidu uhličitého a pro udržení stálé hladiny krevního cukru. Biotinylační reakce, při kterých se biotin váže na různé aminokyseliny, jsou důležité pro růst a obnovu buněk a tkání. Pro své účinky zejména na vlasy a kůži – německá slova „Haar und Haut“ dala vznik označení biotinu jako vitamin H. Beta-karoten (též provitamin A) Je významný karotenoid (tedy izoprenoid), který u mnoha organismů slouží buď jako žlutočervené barvivo, nebo u živočichů jako prekurzor vitamínu A (společně s alfa karotenem a lykopenem). Z jedné molekuly β-karotenu vznikají dvě molekuly vitamínu A. Samostatně pak hraje důležitou roli jako antioxidant. DDD pro beta-karoten není přímo určena, ale přepočtem 6 : 1 dostaneme DDD 4,8 mg β-karotenu, což je ekvivalent DDD 800 µg vitamínu A nebo 8 000 IU. Jakmile je zkonzumován, převede se na vitamín A (retinol), který v těle provádí hned několik biologických funkcí. Vitamin A působí také jako antioxidant, který chrání buňky před škodlivými účinky škodlivých volných radikálů. Lutein Karotenoidní vitamín, jeden z dvou hlavních karotenoidů, které působí jako barevný pigment v makule a sítnici oka. Nachází se ve vyšších koncentracích v okolní sítnici. Působí jako filtr pro oči, blokuje škodlivé UV záření. Zeaxantin Je dominantní složkou ve středu makuly. Jedná se o další hlavní karotenoid, spolu s luteinem, který poskytuje pigmentaci v očích.

Zeaxantin je dominantní sloučenina nacházející se ve středu makuly. Působí jako filtr pro oči, blokuje škodlivé UV záření. Lykopen Červené rostlinné barvivo s antioxidačním účinkem ze skupiny karotenoidů neobsahujících kyslík. Je jedním z provitaminů vitamínu A a je schopen absorbovat světlo. jako antioxidant MÁ ochranný vliv na lidské buňky, tkáně a orgány a přispívá ke snižování rizika výskytu kardiovaskulárních onemocnění, snižování hladiny cholesterolu v krvi, podpoře imunitního systému a ochraně kůže před negativním vlivem UV zářením.

Fucoxanthin Karotenoid a pigment v mořských řasách. Je považován za nejdůležitější složku zodpovědnou za unikátní účinky mořských řas. Fukoxanthin se jeví jako velmi slibná sloučenina zároveň pro snížení tuků a příznivé působení na celkové a kardiovaskulární zdraví, avšak vyžaduje určitý čas (5 - 16 týdnů), aby začal účinkovat.

Cholin (dříve vitamín B11) Má lipotropický účinek, podílí se na využití tuků a cholesterolu, zabraňuje hromadění cholesterolu a tuku v organismu a vytváří ochranu jater před poškozením alkoholem, toxiny a léky. Spolu s betainem a metioninem zajišťuje přepravu tuků do buněk. V organismu je cholin stavební látkou pro acetylcholin, který je hlavním přenašečem nervových vzruchů do mozku a do nervosvalové ploténky.
Ta zajišťuje koordinaci pohybů pod dohledem řídícího mozkového centra.

---------
Draslík Kardiovaskulární systém by bez něj nefungoval. Snižuje krevní tlak a ovlivňuje náš svalový a nervový systém.

Fosfor působí proti hnisavým zánětům. Pomáhá při bolesti žil. Reguluje správnou funkci ledvina a to společně s vitamínem D. V lidském těle má funkci stavební, aktivační, regulační, katalytickou a zastává úlohu v energetickém metabolismu člověka.

Hořčík Prvek, který se v našem těle vyskytuje především uvnitř buňky. Naše tělo obsahuje od 20 do 30 gramů hořčíku. Až 70% je v kostech. Zbytek najdeme ve svalech, žlázách s vnitřní sekrecí a něco málo také v krvi. Hořčík je velmi důležitý pro zabudování vápníku do kostí. Utišuje nervový systém. Hraje velkou úlohu i v procesu srážení krve, při vzniku estrogenů, v činnosti střev, žlučníku a močového měchýře.

Chlór zajišťuje rovnováhu vody v organismu a je důležitý pro zachování acidobazické rovnováhy. Má roli jako součást žaludeční kyseliny při tvorbě kyseliny chlorovodíkové, čímž pomáhá při využití přijaté potravy.

Křemík Je základem svalů, svalových tkání. Má protizánětlivé účinky. Zrychluje hojení ran a působí proti stárnutí kůže. Má také na starosti kontrolu nervových impulsů. Působí i proti osteoporóze. Tělo potřebuje denně 5 až 20 mg křemíku.

Síra pomáhá tlumit i svalové křeče a bolesti, důležitá je pro prevenci revmatismu, ale například i pro tvorbu heparinu, látky, která zabraňuje tvorbě krevních sraženin a v organismu plní řadu dalších funkcí. Podporuje nezbytné oxidační reakce, stimuluje vylučování žluče, chrání před toxiny, negativními vlivy záření a znečištění, čímž zpomaluje stárnutí. Podílí se na syntéze kolagenu, nejdůležitější bílkoviny pro zdravou kůži. Síra je nezbytně potřeba pro vlasy, nehty, inzulin, chrupavky a krev. Napomáhá trávení a vylučování.

Sodík Po vstřebání do krve je sodík ukládán hlavně ve vazivu. Sodík obsažený v soli zabraňuje ztrátě vody z těla a podílí se na přenosu nervových impulsů. Podporuje metabolismus minerálů, udržuje vápník v krvi v rozpustném stavu, udržuje ve správné funkci zažívání uhlovodanů a je důležitý pro růst.

Vápník Povzbuzuje nervovou a svalovou soustavu, činnost srdce, ovlivňuje srážlivost krve. Nemůže se vstřebávat bez dostatečného množství hořčíku. Pro zabudování vápníku do kostí tělo také potřebuje mít dostatek vitamínu D.

Arzén Organické sloučeniny arzénu jsou velmi málo toxické. Bor Výzkum ukázal, že bor zabraňuje pohlcování vápníku, což je velmi důležitý faktor hlavně pro ženy v období menopauzy a osoby trpící osteoporózou, kdy dochází k velkým ztrátám vápníku. Je také prospěšný při prevenci a léčbě artritidy.

Brom Je naprosto nepostradatelný při přeměně dalších minerálních látek (draslíku, hořčíku, vápníku). Fluor Má uplatnění v metabolismu kostí a také v zubní sklovině. Germanium Obohacuje organismus o kyslík, má antioxidační účinek, chrání před srdečními chorobami, chrání před zeleným a šedým zákalem, podporuje tvorbu interferonů, cytokinů a dalších složek, posiluje imunitní systém, používá se při léčbě rakoviny a revmatické artritidy, používá se při léčení autoimunitních onemocnění jako roztroušená skleróza. Hliník Rostlinný hliník se účastní metabolických procesů a je mu připisován účinek při zachytávání přemíry fosfátů v organismu.

Chrom je důležitý hlavně pro sportovce. Zvyšuje množství svalové hmoty a odbourává přebytečný tuk. Spolu s niacinem (vitamín B3) a několika aminokyselinami tvoří faktor GTF, který je nezbytný pro správnou činnost inzulínu a jeho vyváženou hladinu v krvi (význam pro diabetiky). Snižuje hladinu cholesterolu v krvi a udržuje energetickou rovnováhu v organismu.

Jód Velkým nedostatkem obecně je nejen u nás, ale i všude po světě, jód. Náš organismus ho má v sobě minimum a přitom je to velmi důležitá složka, abychom fungovali. Jód ovlivňuje celkovou kvalitu lidského organismu včetně inteligence a plodnosti. Statistiky říkají, že nedostatkem jódu trpí až přes dvě miliardy světové populace. V Evropě je pak bez dostatku jódu polovina obyvatel. Na rozšířený problém jodového deficitu se poukazuje každý rok a to 6. března, na který připadá Mezinárodní den jódu. Z čeho se do našeho těla jód dostává? Jódem se obohacuje sůl, kterou používáme úplně všichni a také krmivo užitkových zvířat, což zajišťuje obsah jódu v mléce a mléčných výrobcích.

Samozřejmě jsou tu i doplňky stravy, které jód obsahují. Vždycky ale platí, že je lepší, pokud jód dostaneme do těla ve stravě. Jak se nedostatek jódu projevuje? U dospělých se nedostatek projevuje v únavě a neschopnosti soustředit se. Podobně je to i u dětí. Jodový deficit v těhotenství nebo v raném věku dítěte může způsobit špatný vývoj centrální nervové soustavy a nižší IQ. Máme li jódu málo, oslabuje se naše imunita a jsme náchylnější k různým onemocněním. Ve výsledku pak můžou přijít deprese i poruchy plodnosti u obou pohlaví. Naopak pokud tělu dopřejeme pravidelný příjem jódu, budeme vitální, naše tělo bude v pohodě a dokonce budeme i lépe spalovat.

V současnosti se doporučená denní dávka pro dospělého člověka pohybuje kolem 200 mikrogramů denně, což je čtyřikrát více než před šedesáti lety a nejméně dvakrát více, než přijme v potravě běžný Čech. A tady vlastně začíná problém. Takže pochopitelně, že sáhneme po doplňcích stravy, pokud potřebujeme, protože přirozené zdroje jódu v českém regionu chybějí. Pokud budete vybírat doplňky stravy, tak hlavně s biologicky aktivním jódem! Nejvíce nedostatkem jódu trpí těhotné a kojící ženy, děti do jednoho roku života, dospívající dívky, senioři, diabetici a další skupiny se sníženým příjmem soli. Potřeba jódu v lidském těle roste s dobou, mnoho skupin lidí solí jen velmi sporadicky a velké potravinové firmy stále používají při výrobě svých produktů nejodizovanou sůl.

Nízký obsah jódu ve stravě je pro Českou republiku typický. Nic výjimečného. Těžké poruchy vývoje nebyly mezi obyvateli v minulosti ničím neobvyklým. Zvlášť ve vyšších polohách, kde se v přirozeném prostředí jód téměř nevyskytuje, bylo zvětšení štítné žlázy, takzvaná struma, běžným jevem. První krok ke zlepšení situace přišel až v polovině minulého století - nejpostiženější země se dohodly na umělém přidávání jódu do soli. Kadmium Kobalt Je součástí vitamínu B12, hraje úlohu v krvetvorbě.

Lithium fyziologickým významem působí jako stabilizátor nálady (výkyvy mezi mánií a melancholií). Mangan Účastní se na správné funkci mnoha metabolických systémů, je nezbytný pro mineralizaci kostí a pro funkci nervového systému. Měď Po železe a zinku je třetím nejvíce zastoupeným esenciálním prvkem v našem organismu. Společně se zinkem se podílí na lepším využití cukrů. Dále se podílí na stavbě kostí, činnosti centrálního nervového systému. Je součástí kolagenu, bílkoviny, která je důležitou částí kůže, kostí a pojivových tkání. Kromě součinnosti se zinkem působí společně i s jiným prvkem, železem, při krvetvorbě. Také hraje důležitou roli při stavbě kosterního aparátu a podílí se na tvorbě barviva v kůži – melaninu. Dále se například uvádějí jeho protizánětlivé účinky či podíl na zmírňování křečí.

Molybden Je nezbytný pro správné fungování běžných životních funkcí. V lidském těle je součástí některých enzymů, které se podílejí na rozkladu aminokyseliny cysteinu a na odbourávání některých složek nukleových kyselin. Dále bylo prokázáno, že se aktivně účastní v řadě enzymatických systémů, které odpovídají za metabolismus železa (ovlivňují využití zásob železa v těle) a detoxikaci sulfidů (je katalyzátorem metabolismu aminokyselin s obsahem síry, což je důležité pro nervový systém a mozek). Významnou roli hraje molybden i prevenci zubního kazu a jeho přítomnost zvyšuje tvrdost zubní skloviny.

Nikl hraje roli v krvetvorbě. Má ale i další důležité funkce. Aktivuje enzymy nutné pro vznik aminokyselin a rovněž je součástí enzymu, který štěpí močovinu na amoniak a oxid uhličitý. Rovněž se zúčastní zpracování železa, mědi a zinku v játrech. Důležitý je i pro pevnost svalů, pokud by došlo k nedostatku, kůže ochabne a ztrácí pigment.

Rubidium Selen má úžasný vliv v prevenci šedého zákalu a makulární degenerace. Napomáhá imunitě a je důležitý pro přeměnu hormonů štítné žlázy. Svou funkci vykonává i společně s vitamínem E. Zajišťuje totiž elasticitu buněčných tkání. Zlepšuje chronická onemocnění.

Stroncium Thalium Titan Vanad Zinek pomáhá při revmatických onemocněních a při artróze. Dále pomáhá při arterioskleróze a léčí žaludeční vředy. Je důležitý i v následujících případech: napomáhá k formování kostí, aktivuje vitamín A z jater, s vitamínem A léčí i ekzémy, léčí rány, s vitamínem C působí proti virovým nákazám, léčí pokožku, společně s mědí zvyšuje psychické schopnosti, léčí ztrátu čichu a chuti, léčí vypadávání vlasů a bércové vředy a taky nedostatečné prokrvení, s kyselinou listovou zabírá na lupénku, působí podpůrně při léčení anémie. U mužů je nezbytný při vývoji pohlavních žláz. Léčí choroby prostaty.

Potravinové, kosmetické a další produkty s katalogem a prezentaci na vyžádání.
Objednávky:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

DTP - DESIGN - TISK - IT

IT & DTP Studio
Grafická dílna - návrhy - design
Reklamní textil - design i výroba

Printing Epson Technology
Tisk IHNED / na POČKÁNÍ

Fotobanka - autorizované fotky
Tisk obrázků A5 / A4 / A3
 


- tisk vizitek, DL, letáků, plakátů
- tisk obrazů, billboardů a map
- tisk časopisů, prospektů
- výroba inzertních novin, tiskovin
- výroba manuálů, publikací
- výroba reklamních předmětů
- e Plzeňáček.cz ® DIGITAL
- Flipboardy, vazba, knihy
- Korektura, korespondence
- IT řešení on-line projektů,
- programování www stránek
- vývoj a správa e-shopů
- SEO optimalizace,M-commerce
- Správa a Sociální sítě 
- Digitalizace dokumentů

dtpstudio@plzenacek.cz

 
 

e-NEWS - MÉDIA - PRESS


on-line Katalog firem
Katalog firem a www stránek

 e-Plzeňáček.cz ®

Vyhledávání kontaktů

Call centrum

Hledáte zajímavý prostor pro
prezentaci Vaší firmy?
Objednejte si zveřejnění Vašich kontaktních údajů o firmě, obchodě s aktivním odkliknutím na Vaše www stránky. Včasným zveřejněním firemního zápisu do katalogu získáváte, garantovanou pozici na 1 rok s přehledem o aktuálním zobrazování.

Cenik zápisů do katalogu firem
Ceník on-line inzerce a tisku
-> Product INFO / Promotions
-> Emailing & Live stream
-> Audio & Video Recording
-> Photoshots Video Capture

 katalogfirem@plzenacek.cz

KONZULTACE - SLUŽBY

e-Asistentka - bez čekání!
Vyřídíme vše on-line i osobně
Administrativa - korespondence


HC - ePAY solutions

platby on-line
platby mobilem
platby na email

platby blockchainem
platby Credit Cards

Promotion servis Plzeňáček.cz ®
Instalace systému pro firmy
-> Doporučení zákazníků k Vám
-> Odměny pro zákazníky
-> Globální cashback systém
-> Platby mobilní aplikací

Komplexní podpora pro firmy

-> Výroba firemního brandu
-> Optimalizace

epay@plzenacek.cz

MARKETING TOOLS

Newsletters Adresář firem
e-books  Firma na klíč
Stáže Benefity
e-marketing Express post
Investments Přímý prodej
Komodity SMS reports
e-solutions Analýzy cen
Security Environment
IP-stream LIVE Stream
Facebook Sponzoring
Safe DATA IT Hosting
PhotoBooky Photos/Obrazy
Modeling Hostesky

CRYPTO TRADING ZONE

            
Bitcoin platform
     Crypto markets

  Podpora projektu
     IT Holding